30 MEDALI PŁYWAKÓW SOLEX-u LĘBORK W BREMEN

Doskonałą formę zaprezentowali pływacy SOLEX-u Lębork w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Niemczech. W dniach 13-14 listopada 2010 roku na 25-metrowej pływalni w Bremen w rywalizacji z rówieśnikami z Niemiec, Rosji, Litwy i Polski pływacy SOLEX-u zdobyli 30 medali (9 złotych, 12 srebrnych i 9 brązowych). W klasyfikacji zespołowej podopieczni trenera Dariusza Gromulskiego zajęli trzecie miejsce na 23 sklasyfikowane kluby.

Złote medale zdobyli: Agata Panek, Marcelina Zdrojewska, Magdalena Wójcik i Piotr Renusz. Srebrne i brązowe krążki wywalczyli: Agnieszka Tober, Honorata Grejć, Klaudia Syldatk, Dawid Tołłoczko, Krzysztof Teliczan i Maarten Molenaar.

Po zawodach trener SOLEX-u Dariusz Gromulski był bardzo zadowolony z występu swoich podopiecznych „Wszyscy moi zawodnicy poprawiali rekordy życiowe. W Bremen wystartowało 22 pływaków z Lęborka, a dziesięciu z nich stawało na podium. Doskonale na niemieckiej pływalni prezentowała się Agata Panek, która wygrała wyścigi na dystansach 100 i 200 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym oraz Piotr Renusz, który zajął pierwsze miejsce na dystansach 100 m stylem grzbietowym, motylkowym i dowolnym. Start w międzynarodowych zawodach, motywuje moich zawodników do dalszego treningu.

Pływacy SOLEX-u Lębork z trenerem Dariuszem Gromulskim na pływalni w Bremen.

Agata Panek w wyścigu na dystansie 100 m stylem motylkowym.