PŁYWANIE Solex Lębork. Bartłomiej Baranowski piąty w Polsce

9-11 lipca 2004 r. na 50-metrowej pływalni w Oświęcimiu odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Młodzików 13-letnich. W zawodach uczestniczyło 419 pływaków z 95 klubów.

W trzydniowych zmaganiach wysokie umiejętności potwierdził zawodnik SOLEX-u Lębork - Bartłomiej Baranowski, który dwukrotnie wystąpił w finałach A oraz w finale B. Na dystansie 100 m stylem grzbietowym do brązowego medalu zabrakło mu 0:00,68 (68 sek.). Po pasjonującej walce w wyścigu finałowym zajął 5 miejsce z rekordem życiowym 1:09,13. Na dystansie 200 m stylem grzbietowym wywalczył 6 lokatę z czasem 2:29,51. Na 200 m stylem zmiennym w finale B zajął 2 miejsce (10-ty wynik w kraju) w czasie 2:34,24.

Udany występ w mistrzostwach odnotowała pływaczka SOLEX-u Magdalena Barańska zwyciężając w finale B (9-ty wynik w kraju) na 400 m stylem zmiennym w czasie 5:45,01 oraz klasyfikując się na 11-tym miejscu na 200 m stylem zmiennym z rekordem życiowym 2:41,46.

Anna Oszmian zajęła 22 miejsce na 50 m stylem motylkowym (0:34,36); Joanna Czechowicz - 22 miejsce na 800 m stylem dowolnym; Wojciech Kłosowski - 26 miejsce na 100 m stylem klasycznym (1:22,89).

Po zawodach szkoleniowiec SOLEX-u Dariusz Gromulski powiedział: "Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie, poprawiono wiele rekordów Polski. Z rezultatów moich podopiecznych jestem zadowolony, a szczególnie z poprawionych życiówek Bartka i Magdy".

Ze słupskich zawodniczek TP SKALAR najwyższe lokaty uzyskały: Aleksandra Szkudniewska - 29 miejsce na 100 m stylem motylkowym (1:20,60) i Aleksandra Gromulska - 30 miejsce na 200 m stylem klasycznym (3:13,18).