W drugim dniu zawodow - Mistrzostw Okręgu Pomorskiego w pływaniu -  trener Dariusz Gromulski otrzymał medal z okazji 100 lecia polskiego Związku Pływackiego za całokształt 37 letniej pracy szkoleniowej oraz wybitne wyniki jego wychowanków w minionym okresie.

Otylia Jędrzejczak wręcza medal z okazji 100-lecia Polskiego Związku Pływackiego
 trenerowi Dariuszowi Gromulskiemu za wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej
na pływalni w Gdyni 5 listopada 2023r.

Dariusz Gromulski trener pływania I klasy
W 1985 roku ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu o kierunku trenerskim specjalizacja pływanie.
Od 1987 roku zajmuje się szkoleniem pływaków na Pomorzu Środkowym w Słupsku i Lęborku. W 33-letniej pracy trenerskiej jego podopieczni w Mistrzostwach Polski Dzieci, Młodzików, Juniorów i Seniorów zdobyli 278 medali (106 złotych, 92 srebrne, 80 brązowych). Słupszczanie 140 medali, lęborczanie 138 medali. W minionym okresie pływacy ze Słupska i Lęborka ustanowili 50 nowych rekordów Polski na pływalniach 25 i 50-metrowych (pływacy ze Słupska 34 rekordy, z Lęborka 16 rekordów). Wyszkolił 17 Mistrzów Polski w pływaniu (ze Słupska 10 zawodników, z Lęborka 7 pływaków).
W latach 1987-1999 szkolił Słupskich pływaków w klubach AZS WSP, Marlin i Skalar Słupsk. Mistrzowie Polski w pływaniu szkoleni przez Gromulskiego to: Aleksandra Kossakowska, Anna Pawlak, Beata Kamińska, Beata Podskarbi, Ewelina Pytlarczyk, Katarzyna Rynda, Joanna Spera, Magdalena Rusakiewicz, Olga Zakrzewska, Szymon Kujat.
Od 2000 roku rozpoczął pracę trenerską w Lęborku. W latach 2003-2019 wyszkolił 7 Mistrzów Polski w Uczniowskim Klubie Sportowym jedynka SOLEX Lębork. Jego wychowankowie to: Jakub Miłosz, Magdalena Baranowska, Magdalena Wójcik, Mateusz Zawada, Piotr Renusz, Weronika Hallmann, Weronika Klejna.
W 33-letniej pracy trenerskiej jego zawodnicy wielokrotnie startowali w Mistrzostwach Świata i Europy oraz Pucharach Świata oraz zdobyli 3 medale – 2 srebrne i 1 brązowy w Mistrzostwach Europy Juniorów. W 1994 roku w Pardubicach (Czechy) Beata Kamińska zajęła III miejsce na 200 m stylem klasycznym w MEJ, w 2010 roku w Helsinkach (Finlandia) Mateusz Zawada zajął II miejsce na 50 m stylem grzbietowym w MEJ, w 2017 roku w Netanji (Izrael) Weronika Hallmann zajęła II miejsce na 50 m stylem klasycznym w MEJ oraz V miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Indianapolis (USA).

powiększ

DARIUSZ GROMULSKI TRENEREM ROKU 2007

powiększ

Beata Kamińska

złotą i srebrną medalistką Mistrzostw Europy w Trieście

przeczytaj więcej

Podczas mistrzostw Polski w Dębicy, 25-letnia

Beata Kamińska (była wychowanka trenera Dariusza

Gromulskiego) poprawiła rekordy kraju

Alicji Pęczak na 50 i na 100 m stylem klasycznym.

szczegóły

Dariusz Gromulski został powołany przez POZP

w Gdańsku na trenera kadry młodzików

województwa pomorskiego

Czytelnicy "Głosu Pomorza" wybrali najlepszych

sportowców i trenerów regionu słupskiego w 2004 r.

W FACHOWEJ PRASIE

NAGRODA

W czasie zawodów 20 grudnia 2003 roku odbyła się uroczystość wręczenia naszemu trenerowi - Dariuszowi Gromulskiemu, nagrody z okazji 55-lecia Okręgowego Związku Pływackiego w Gdańsku za wybitne osiągnięcia w rozwoju pływania w naszym regionie w ostatnim 10-leciu.

Wychowankowie trenera Dariusza Gromulskiego

Beata Kamińska