WERONIKA HALLMANN NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ

VIII OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW PŁYWACKICH

„NORDA SWIM 2015” WE WŁADYSŁAWOWIE

W dniach 18-19 kwietnia 2015 roku, na 25-metrowej pływalni Centralnego Ośrodka Sportu we Władysławowie, 404 pływaków z 24 klubów rywalizowało o zwycięstwa i medale. W pływackich zmaganiach z rówieśnikami z Brodnicy, Bydgoszczy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Grudziądza, Inowrocławia, Kołobrzegu, Koszalina, Malborka, Pisza, Rumi, Słupska, Sopotu, Starogardu Gdańskiego i Władysławowa wysokie umiejętności zaprezentowali pływacy UKS MEYN SOLEX Lębork zdobywając 18 medali (3 złote, 10 srebrnych i 5 brązowych).

Piętnastoletnia Weronika Hallmann wygrała wyścigi w swojej kategorii wiekowej zajmując pierwsze miejsca na dystansach 50 m stylem motylkowym (0:31,08), 100 i 200 m stylem klasycznym (1:14,58 i 2:39,93). Ambitna lęborska pływaczka wygrała klasyfikację łączną zostając najlepszą zawodniczką zawodów i z rąk organizatora otrzymała puchar Burmistrza Miasta Władysławowa. W kategorii juniorek 15-letnich na podium zwycięzców trzykrotnie stawała Julia Kulik zajmując drugie miejsca na 100 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym oraz trzecie miejsce na 50 m stylem dowolnym. Wśród chłopców 15-letnich Maciej Hrycyk zajął drugie miejsca na dystansach 200 m stylem grzbietowym i zmiennym oraz trzecie miejsce na 100 m stylem grzbietowym. W kategorii juniorów 14-letnich Jan Horackiewicz zdobył 4 srebrne medale na dystansach 50 i 100 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym. W kategorii młodziczek 13-letnich Martyna Reclaf zajęła drugie miejsce na 100 m stylem klasycznym i trzecie miejsce na 200 m stylem klasycznym. Karolina Typczyńska wywalczyła srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym i brązowy krążek na 200 m stylem grzbietowym. Miłą niespodziankę sprawiła 12-letnia Aleksandra Gliszczyńska zajmując trzecie miejsce w wyścigu na 100 m stylem klasycznym.

Po zawodach trener Dariusz Gromulski powiedział: „Cieszę się z każdego sukcesu moich podopiecznych. Dużą radość sprawiają mi nowe rekordy życiowe moich zawodników, to motywuje ich do większej pracy, która jest niezbędna w pływaniu sportowym.”