MISTRZOSTWA OKRĘGU W PŁYWANIU

W dniach 15 i 16 grudnia 2007 roku, w Gdańsku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu w Pływaniu.

W dwudniowych zmaganiach wysoką formę zaprezentowali pływacy UKS 1 SOLEX Lębork zdobywając 14 medali w konkurencjach indywidualnych, w tym 5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych. Pływacy z Lęborka ustanowili pięć nowych rekordów okręgu.

Magdalena Baranowska zwyciężyła na dystansie 50 m stylem dowolnym w czasie 0:26,84 poprawiając rekord okręgu w kategorii dziewcząt 14, 15 i 16-letnich. Magda wygrała również wyścigi na dystansach 50 i 100 m stylem motylkowym (0:39,49 i 1:06,66). Wynik na dystansie stu metrów motylkiem jest również rekordem okręgu w kategorii dziewcząt 14-letnich. M. Baranowska zdobyła srebro na 100 m stylem dowolnym wynikiem 0:58,97 i brąz na 100 m stylem zmiennym poprawiając kolejny rekord okręgu dziewcząt 14-letnich wynikiem 1:07,07.

Dwa rekordy okręgu ustanowił 11-letni Piotr Renusz na dystansach 50 m stylem motylkowym (0:31,82) i 200 m stylem motylkowym (2:47,44).

Złote medale zdobyli również Mateusz Zawada na 200 m stylem zmiennym (2:12,79) i Barłtomiej Baranowski na 400 m stylem zmiennym (4:42,53).

Drugie miejsca zajęli Agata Panek na 200 m stylem motylkowym (2:29,07) oraz Mateusz Zawada na 50 m stylem motylkowym (0:26,44) i 100 m stylem zmiennym (1:01,43).

Na podium, zajmując trzecie miejsca, stawały również: Agnieszka Małecka i Anna Mikołajczak.

Wyniki osiągnięte przez Magdalenę Baranowską na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym są bliskie minimum kwalifikujących tę zawodniczkę do startu w mistrzostwach Europy juniorów, które odbędą się w lipcu 2008 roku w Serbii.

Magdalena Baranowska - nowa rekordzistka okręgu na dystansach 50 m st. dowolnym, 100 m st. motylkowym i 100 m st. zmiennym w kategorii dziewcząt 14-letnich.