PIOTR RENUSZ NAJSZYBSZY

NA PŁYWALNI W GDAŃSKU

W piątek i sobotę (11 i 12 kwietnia 2008 roku) na 25-metrowej pływalni w Gdańsku odbyły się zawody pływackie 12-latków, które były eliminacjami do letnich mistrzostw Polski. Mistrzostwa Polski Młodzików 12-letnich odbędą się w Dębicy w dniach 27-29 czerwca 2008 roku.

W gdańskich zawodach doskonałą formę zaprezentowała trójka pływaków SOLEX-u Lębork.

Piotr Renusz wygrał wyścigi na dystansach 50 i 100 m st. motylkowym (0:30,37 i 1:10,54) oraz 50 m st. dowolnym (0:28,73) i 200 m st. zmiennym (2:43,03). W wyścigu na dystansie 50 m st. motylkowym Piotr ustanowił nowy rekord okręgu chłopców 12-letnich. Ponadto został uznany przez organizatorów najlepszym zawodnikiem dwudniowych zmagań i otrzymał okazały puchar zwycięzcy.

W wyścigu na dystansie 100 m st. grzbietowym I miejsce zajął Krzysztof Teliczan osiągając rezultat 1:14,88. Krzysztof stawał na podium zajmując II miejsca w wyścigach na dystansach 100 m st. dowolnym i zmiennym (1:05,67 i 1:16,16) oraz 200 m st. grzbietowym (2:41,11).

Wśród dziewcząt wysokie umiejętności potwierdziła Marcelina Zdrojewska wygrywając wyścigi na dystansach 50 m st. dowolnym (0:31,32) oraz 100 m st. motylkowym i zmiennym (1:17,56 i 1:18,33). Marcelina zajęła również III miejsce w wyścigu na 200 m st. dowolnym z czasem 2:30,56.

W wyścigach sztafetowych 4Í50 m stylem zmiennym sztafeta chłopców płynąca w składzie K. Teliczan, P. Czerwiński, P. Renusz, M. Żulpo zajęła I miejsce. Sztafeta dziewcząt przypłynęła na II miejscu. Dziewczęta płynęły w zestawieniu P. Wolska, P. Śliwińska, M. Zdrojewska, A. Stenka.

W zawodach o zwycięstwa rywalizowali pływacy 13 klubów z Gdańska, Olsztyna, Elbląga, Kwidzyna, Tczewa, Sopotu, Gdyni, Malborka, Wejherowa i Lęborka.

W klasyfikacji zespołowej podopieczni trenera Dariusza Gromulskiego, pływacy SOLEX-u Lębork zajęli III miejsce za zespołami z Gdańska i Olsztyna.