CZTERY NOWE REKORDY OKRĘGU PIOTRA RENUSZA

NA PŁYWALNI W GDAŃSKU

Wysoką formę zaprezentowali 12-letni pływacy SOLEX-u Lębork w dniach 14-15 listopada 2008 roku na pływalni w Gdańsku. W zawodach eliminacyjnych do zimowych Mistrzostw Polski Młodzików w Pływaniu w rywalizacji z zawodnikami z Gdańska, Gdyni, Elbląga, Kwidzyna, Malborka, Olsztyna, Sopotu, Stargardu Gdańskiego, Tczewa lęborczanie wygrali klasyfikację medalową stając 21 razy na podium (8 razy I miejsce, 9 razy II miejsce, 4 razy III miejsce).

Doskonałą dyspozycję zaprezentował Piotr Renusz, który w dwudniowych zmaganiach ustanowił cztery nowe rekordy okręgu w kategorii młodzików 12-letnich. Piotr zwyciężył na dystansach 50 i 100 m stylem motylkowym (0:29,68 i 1:09,48), 100 m stylem zmiennym (1:09,66) oraz zajął II miejsce na 50 m stylem dowolnym (0:27,96). Krzysztof Teliczan zwyciężył na 200 m stylem grzbietowym (2;36,33) i zajął drugie miejsca w wyścigach na 100 m stylem grzbietowym (1:13,17), 100 m stylem zmiennym (1:15,41) oraz III miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym (1:04,23). Wśród dziewcząt Marcelina Zdrojewska wygrała wyścigi na 50 i 100 m stylem motylkowym (0:33,04 i 1:13,71), zajęła II miejsce na 100 m stylem zmiennym (1:15,66) i III miejsce na 200 m stylem zmiennym z wynikiem 2:44,82. Wysoki poziom zaprezentowała Agnieszka Stenka zajmując II miejsce na 200 m stylem klasycznym (3:00,01) i III miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym (1:25,32).

Sztafeta chłopców płynąca w składzie Krzysztof Teliczan, Marcin Krawczyk, Piotr Renusz, Maciej Żulpo zajęła I miejsce w wyścigu 4Í50 m stylem zmiennym z wynikiem 2:17,54. W wyścigach sztafetowych chłopców 4Í100 m stylem zmiennym i 4Í100 m stylem dowolnym pływacy SOLEX-u zajęli drugie miejsca w czasach (5:06,25 i 4:30,80). Zespół dziewcząt płynący w składzie Patrycja Wolska, Agnieszka Stenka, Marcelina Zdrojewska i Patrycja Śliwińska zajął II miejsce w wyścigu sztafetowym 4Í50 m stylem zmiennym z czasem 2:26,95 oraz III miejsce w wyścigu sztafetowym 4Í100 m stylem zmiennym z wynikiem 5:22,42.

„Liczę, że kilku moich podopiecznych zakwalifikuje się do finałów mistrzostw Polski młodzików 13-letnich, które odbędą się w styczniu 2009 roku na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim” – skomentował trener SOLEX-u Dariusz Gromulski.

Od lewej Piotr Renusz, Krzysztof Teliczan, Agnieszka Stenka i Marcelina Zdrojewska