Wejherowo - 01.03.2008
Liga Młodzieżowa POZP - III runda 97-98

W sobotę 1 marca 2008 roku na 25-metrowej pływalni w Wejherowie w godzinach przedpołudniowych 260 młodych pływaków z Trójmiasta, Tczewa, Kartuz, Wejherowa, Kwidzyna, Władysławowa, Starogardu Gdańskiego, Słupska i Lęborka rywalizowało w I rundzie „Ligi pływackiej” Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego w kategorii dzieci rocznika 1997 i 1998.

Doskonałą formę w tych zawodach zaprezentował pływak SOLEX-u Lębork Mateusz Mach, który zwyciężył w klasyfikacji punktowej na najlepszego zawodnika zawodów. Mateusz wygrał w wyścigu 100 m stylem dowolnym w kategorii chłopców 11-letnich osiągając rezultat 1:14,34 (249 punktów). Był to najwartościowszy wynik wejherowskich zawodów w kategorii chłopców, za co otrzymał z rąk organizatorów okazały puchar. Mateusz Mach potwierdził również wysokie umiejętności w wyścigu na 100 m stylem zmiennym zajmując II miejsce z wynikiem 1:26,38.

W roczniku 1997 miejsca na podium zajęli również:

Krzysztof Fornalik             II miejsce na 50 m st. motylkowym 0:40,34,

Magdalena Wójcik             III miejsce na 100 m st. dowolnym 1:18,66,

III miejsce na 100 m st. zmiennym 1:29,86.

Sztafeta chłopców 4Í50 m stylem dowolnym w składzie Ł. Pszonak, K. Fornalik, K. Onasz, M. Mach zajęła III miejsce (2:28,61). Sztafeta dziewcząt 4Í50 m stylem dowolnym w składzie B. Marcinkowska, M. Hrycyk, A. Karaś, M. Wójcik zajęła III miejsce (2:45,40).

W roczniku 1998 wysokie umiejętności zaprezentowali:

Honorata Grejć                  III miejsce na 100 m st. dowolnym 1:30,59,

Dawid Tołłoczko                III miejsce na 100 m st. zmiennym 1:43,99.

Po zawodach trener Dariusz Gromulski powiedział „Najmłodsi pływacy SOLEX-u potwierdzili już spore umiejętności pływackie. Wszyscy startujący zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe, co sprawiło mi wiele satysfakcji.”

Mateusz Mach - najlepszy zawodnik I rundy "Ligi pływackiej POZP w Wejherowie.