LIGA PŁYWACKA MŁODZIKÓW W WEJHEROWIE

W  sobotę  1  marca  2008  roku  doskonałą formę zaprezentowali młodzicy z Lęborka (rocznik 1995 i 1996) w I rundzie „Ligi pływackiej” Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego przeprowadzonej na 25-metrowej pływalni w Wejherowie.

W rozegranych 24 wyścigach pływackich młodzi pływacy SOLEX-u Lębork szesnastokrotnie zajęli miejsca na podium, w tym 12 razy wygrali wyścigi zajmując I miejsca.

III miejsce na 200 m st. dowolnym 2:30,14,

Marcin Krawczyk               I miejsce na 200 m st. klasycznym 3:12,14.

Sztafeta dziewcząt 4x50 m stylem zmiennym w składzie P. Wolska, P. Śliwińska, M. Zdrojewska, A. Stenka zajęła I miejsce w czasie 2:36,66. Sztafeta chłopców 4x50 m stylem zmiennym w składzie K. Teliczan, P. Czerwiński, P. Renusz, M. Żulpo zajęła I miejsce w czasie 2:24,04.

W roczniku 1995 miejsca na podium zajęli:

Anna Mikołajczak              I miejsce na 200 m st. klasycznym 2:54,76,

I miejsce na 100 m st. motylkowym 1:10,07,

Paulina Szczepaniak           I miejsce na 100 m st. grzbietowym 1:14,78,

II miejsce na 100 m st. motylkowym 1:12,54,

Maximilian Miłosz             III miejsce na 200 m st. klasycznym 2:59,40,

Szymon Wańkowicz            III miejsce na 100 m st. grzbietowym 1:16,46.

Sztafeta dziewcząt 4x50 m stylem zmiennym w składzie P. Szczepaniak, A. Zając, A. Mikołajczak, A. Tarnowska zajęła I miejsce osiągając rezultat 2:24,14.

Najlepszą zawodniczką zawodów w kategorii młodziczek została Anna Mikołajczak za osiągnięty wynik na dystansie 100 m stylem motylkowym i z rąk organizatorów otrzymała piękny puchar.

„Wysokie miejsca w konkurencjach indywidualnych i sztafetach moich podopiecznych sprawiły mi dużo radości” – skomentował trener Dariusz Gromulski. „Na wyróżnienie zasługuje znakomity rezultat Marceliny Zdrojewskiej na dystansie 200 m stylem dowolnym. Wynik, jaki osiągnęła dwunastoletnia pływaczka (2:22,29) jest klasą sportową dziewcząt czternastoletnich. To cieszy, że moi podopieczni osiągają coraz lepsze rezultaty i mam nadzieję, że spora grupa 12 i 13-latków wystartuje w letnich mistrzostwach Polski w Dębicy i Oświęcimiu.”

Anna Mikołajczak - najlepsza zawodniczka w kategorii młodziczek w I rundzie POZP w Wejherowie.