10 medali pływaków SOLEX-u na Letnich Mistrzostwach Okręgu w Gdyni.

W piątek i w sobotę 13 i 14 czerwca 2008 roku na 50 metrowej pływalni WKS FLOTA w Gdyni o medale walczyli pływacy w Letnich Mistrzostwach Okręgu. W dwudniowych zmaganiach pływacy SOLEX-u Lębork wywalczyli 10 medali (2 złote, 3 srebrne i 5 brązowych).

Wyśmienitą formę zaprezentowała AGATA PANEK zajmując pierwsze miejsce na dystansie 200 m stylem motylkowym z czasem 2:28,98. W wyścigu na 100 m stylem motylkowym AGATA zajęła drugie miejsce przy okazji ustanawiając nowy rekord życiowy wynikiem 1:08,08. Na dystansie 200 m stylem zmiennym PANEK zajęła III miejsce z czasem 2:37,23.

Wśród chłopców BARTŁOMIEJ BARANOWSKI zwyciężył na dystansie 400 m zmiennym z czasem 4:51,58 oraz zajął III miejsca w wyścigach na dystansach 200 m stylem motylkowym i zmiennym (2:14,43 i 2:21,22). MATEUSZ ZAWADA był drugi na 50 m stylem motylkowym z wynikiem 0:26,48 oraz zajął III miejsce na 100 m stylem motylkowym z czasem 0:59,33. Brązowy medal zdobył NIKODEM PANEK zajmując III miejsce na 400 m stylem zmiennym (5:16,31).

W ostatniej konkurencji mistrzostw sztafecie 4x100 m stylem dziewcząt zespół SOLEX-u płynący w składzie AGNIESZKA MAŁECKA, BARBARA RACZKOWSKA, AGATA PANEK, ANITA GRABOWSKA zajął drugie miejsce zdobywając srebrne krążki z czasem 4:55,53.

Agata Panek na dystansie 200 m stylem motylkowym.