NORDA – SWIM 2008  Władysławowo

Nowy rekord okręgu Piotra Renusza

W dniach 19 – 20 kwietnia na 25 metrowej pływalni w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie, odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Pływackie dzieci i młodzieży. W dwudniowych zawodach wystartowało ponad 400 pływaków z Polski i Niemiec.

W I bloku zawodów o medale i puchary rywalizowali zawodnicy 10 i 11 letni. Pływacy SOLEX-u w porannym bloku zdobyli 7 medali. W kategorii 11-latków Magdalena Wójcik wygrała wyścig na 100m stylem zmiennym z czasem 1,26,79 i zajęła II miejsce na 100m stylem dowolnym 1,15,20.

Mateusz Mach zwyciężył na 100m stylem zmiennym 1,26,67 oraz zajął III miejsce na 100m stylem dowolnym1,12,55. Na podium stawały również: Adrianna Karaś – II miejsce na 100m stylem grzbietowym, Marta Hrycyk – III miejsce na 100m stylem klasycznym i grzbietowym.

W klasyfikacji drużynowej 10 i 11-latków pływacy SOLEX-u zajęi III miejsce za Skalarem Słupsk i Tropsem Kartuzy.

W bloku popołudniowym i w niedzielę o zwycięstwo rywalizowali zawodnicy roczników 1996 – 1993.

W grupie starszej zawodnicy SOLEX-u w klasyfikacji zespołowej zajęli II miejsce za Kormoranem Olsztyn zdobywając łącznie 36 medali: 14 złotych, 13 srebrnych i 9 brązowych.

W 12 latkach I miejsca zajęli:

Piotr Renusz 50 i 100m stylem motylkowym, 50m stylem dowolnym i 200 stylem zmiennym. Piotr w wyścigu 100m stylem motylkowym uzyskał nowy rekord okręgu chłopców 12 letnich wynikiem 1,09,54 i został najlepszym zawodnikiem zawodów w tej kategorii wiekowej.

Wysokie umiejętności potwierdził Krzysztof Teliczan zajmując I miejsca na 100 i 200m stylem grzbietowym.

W 13 latkach I miejsca zajęła Anna Mikołajczak na 100m stylem motylkowym, 200m stylem klasycznym i zmiennym. Ania również została najlepsza zawodniczką w roczniku 1995.

W 14 latkach 200m stylem klasycznym wygrała Barbara Raczkowska.

W 15 latkach Agata Panek była autorka miłych niespodzianek wygrywając wyścigi na 50 i 100m stylem motylkowym.

Magdalena Baranowska wygrała wyścigi na 100m stylem dowolnym i 200 metrów stylem zmiennym.

Na podium, zajmując II i III miejsca, stawali również: Paulina Szczepaniak, Agnieszka Małecka, Marten Molnear, Szymon Wańkowicz i Bartosz Gulewicz.

Z Cetniewa, we Władysławowie, pływacy przywieźli łącznie 43 medale i 7 pucharów w klasyfikacjach indywidualnych i zespołowych. Na wyróżnienie zasługują wyniki uzyskane przez Agatę Panek i Piotra Renusza w stylu motylkowym.

Agata Panek - triumfatorka na dyst. 50 i 100m st. motylkowym.