ANIA MIKOŁAJCZAK NA MEDAL

W dniach 18-20 stycznia 2008 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Młodzików 13-letnich w Pływaniu. W zawodach uczestniczyło ponad 400 młodych pływaków ze 120 klubów.

Brązowy medal zdobyła Anna Mikołajczak pływaczka SOLEX-u Lębork, która na dystansie 100 m stylem motylkowym zajęła III miejsce z czasem 1:09,12. W mistrzostwach Ania występowała również w wyścigach finałowych zajmując miejsca: piąte na 50 m stylem motylkowym (0:31,83); szóste na 200 m stylem zmiennym (2:35,45); ósme w wyścigu na 100 m stylem zmiennym (1:13,23).

Wysokie umiejętności w mistrzostwach potwierdził Grzegorz Górny zajmując dwukrotnie piąte miejsca na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym (1:15,21 i 2:43,97).

Pływaczka SOLEX-u Paulina Szczepaniak zajęła dziewiąte miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym osiągając wynik 1:11,85.

Po mistrzostwach trener lęborskich pływaków Dariusz Gromulski powiedział: „Pływacy SOLEX-u w tych mistrzostwach poprawiali swoje rekordy życiowe, z czego jestem zadowolony. Zdobyty medal przez młodą zawodniczkę jest 47 krążkiem lęborskich pływaków wywalczony w mistrzostwach Polski w pięcioletnim funkcjonowaniu sekcji pływackiej w Lęborku.”

Anna Mikołajczak  brązowa medalistka na 100 m stylem motylkowym.