MAGDALENA BARANOWSKA

MISTRZYNIĄ POLSKI

W dniach 18-20 stycznia 2008 roku na 25-metrowej pływalni w Oświęcimiu rozegrane zostały Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w Pływaniu.

Doskonałą formę zaprezentowała pływaczka SOLEX-u Lębork Magdalena Baranowska zdobywając dwa złote medale na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym (0:26,57 i 0:57,22). Osiągnięte wyniki są nowymi rekordami okręgu w kategorii juniorek 15-letnich. Trzeci medal brązowy wywalczyła Magda w wyścigu na dystansie 100 m stylem motylkowym zajmując III miejsce z czasem 1:05,79.

W finałach A zajmując ósme miejsca wystąpiły również Agata Panek w wyścigu na 200 m stylem motylkowym 2:30,71 i Agnieszka Małecka na dystansie 100 m stylem grzbietowym z rezultatem 1:08,09. Sztafeta SOLEX-u Lębork w składzie A. Małecka, R. Wilmont, A. Panek, M. Baranowska w wyścigu 4Í100 m stylem zmiennym kobiet zajęła piąte miejsce w kraju z czasem 4:35,20.

Szkoleniowiec lęborskich pływaczek Dariusz Gromulski po zawodach skomentował: „Poziom Mistrzostw Polski był na wysokim poziomie sportowym. Osiągnięte rezultaty przez Magdalenę Baranowską na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym są bliskie minimum kwalifikującego tę zawodniczkę do Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się w lipcu w Meksyku. Tę doskonałą dyspozycję potwierdzić jednak będzie musiała Magda w Mistrzostwach Polski Seniorów na pływalni 50-metrowej w Ostrowcu Świętokrzyskim na początku kwietnia 2008 roku.”

Magdalena Baranowska to lęborski talent czystej wody.