23 medale SOLEX-u w Zimowych Mistrzostwach

Okręgu w Gdańsku

W dniach 12-13 grudnia 2009 roku na 25-metrowej pływalni w Gdańsku odbyły się Zimowe mistrzostwa Okręgu w Pływaniu. Wysoką formę zaprezentowali pływacy SOLEX-u Lębork zdobywając aż 23 medale (7 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych).

Agata Panek wywalczyła 4 złote krążki zwyciężając na dystansach 100 i 200 m stylem motylkowym (1:05,01 i 2:22,17) oraz w wyścigach sztafetowych 4x100 m stylem dowolnym i zmiennym. Aleksandra Pelowska zajęła pierwsze miejsca na 100 m stylem zmiennym (1:08,21) i 200 m stylem klasycznym (2:38,61). Mateusz Zawada zwyciężył na dystansie 50 m stylem motylkowym w czasie 0:24,40. Mistrzyniami okręgu zostały również pływaczki SOLEX-u w wyścigach sztafetowych 4x100 m stylem zmiennym i dowolnym.

Na podium stawali również Agnieszka Małecka, Anita Grabowska, Anna Mikołajczak, Magdalena Wójcik, Paulina Szczepaniak, Agata Tarnowska, Marcelina Zdrojewska, Grzegorz Górny, Patryk Mikołajczak, Bartosz Niedzielin, Piotr Renusz i Krzysztof Teliczan.

Życiową formą zaprezentował w mistrzostwach Piotr Renusz, który poprawił 6 rekordów okręgu na dystansach 50, 100, 200 m stylem dowolnym, 100 m stylem zmiennym (w kategorii 13 lat) oraz 50 m stylem motylkowym (w kategorii 13, 14 lat).

„Moi zawodnicy do końca roku walczą o minima uprawniające do startu w zimowych mistrzostwach Polski i to sprzyja osiąganiu dobrych wyników” – skomentował trener SOLEX-u Dariusz Gromulski.