39 MEDALI PŁYWAKÓW SOLEX-u

NA ZAWODACH „MEYN” W LĘBORKU

W sobotę, 19 grudnia 2009 roku na pływalni „Rafa” w Lęborku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży „MEYN”.

W zawodach wystartowało 356 zawodników z 16 klubów, którzy walczyli o medale i puchary w sześciu kategoriach wiekowych. W klasyfikacji zespołowej zwyciężyli gospodarze, pływacy UKS 1 SOLEX Lębork zdobywając 39 krążków (18 złotych, 10 srebrnych i 11 brązowych) wyprzedzając zespół DELFINA Gdynia (24 medale). Miejsce trzecie zajął ZNICZ Koszalin z dorobkiem 20 krążków. Szóste miejsce zajął SKALAR Słupsk gromadząc 10 medali.

W zawodach doskonałą formę zaprezentował pływak SOLEX-u Piotr Renusz, który na dystansie 100 m stylem motylkowym ustanowił nowy rekord okręgu w kategorii chłopców 13-letnich wynikiem 1:01,13 zajmując pierwsze miejsce.

Piotr tryumfował również na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz 200 m stylem zmiennym. Złote medale zdobyli również Dawid Tołłoczko, Mateusz Zawada, Magdalena Baranowska, Agnieszka Małecka, Honorata Grejć, Magdalena Wójcik, Marcelina Zdrojewska. Na podium stawali również na drugich i trzecich miejscach: Weronika Hallman, Marta Hrycyk, Anita Grabowska, Agata Panek, Anna Mikołajczak, Patrycja Śliwińska, Agnieszka Tober, Dorota Żulpo, Grzegorz Górny, Krzysztof Teliczan.

„Zawody w Lęborku dla wielu zawodników były okazją poprawienia własnych rekordów życiowych i ostatnią szansą osiągnięcia minimum kwalifikacyjnego do zbliżających się Zimowych Mistrzostw Polski w kategorii młodzików i juniorów, które odbędą się w drugiej połowie stycznia 2010 roku” – skomentował trener Dariusz Gromulski.