BRĄZOWY MEDAL ANNY MIKOŁAJCZAK W ZIMOWYCH

MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW 15-LETNICH

W PŁYWANIU W KATOWICACH

W dniach 22-24 stycznia 2010 roku na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach walczyło o medale 450 pływaków ze 120 klubów w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu.

Znakomitą formę w tych zawodach zaprezentowała pływaczka SOLEX-u Lębork Anna Mikołajczak. W wyścigu na dystansie 200 m stylem motylkowym w finale zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal z wynikiem 2:21,77. Na dystansie 400 m stylem zmiennym zajęła czwarte miejsce z doskonałym rezultatem 5:03,39.

Po mistrzostwach trener lęborskiej zawodniczki Dariusz Gromulski występ piętnastoletniej juniorki skomentował: „Ania na pływalni w Katowicach reprezentowała znakomitą formę poprawiając swoje rekordy życiowe na dystansie 200 m motylkiem o 5 sekund, a w wyścigu na 400 m stylem zmiennym o ponad 10 sekund. Osiągnięte rezultaty przez moją podopieczną są nowymi rekordami klubu w kategorii juniorek 15-letnich.”

Anna Mikołajczak brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorów 15-letnich.

Anna Mikołajczak brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorów 15-letnich

na dystansie 200 m stylem motylkowym.