MAGDALENA BARANOWSKA DWUKROTNĄ MISTRZYNIĄ POLSKI,

AGATA PANEK BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ

W dniach 22 – 24 lipca 2011 roku na 50 metrowej pływalni w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Juniorów 17 i 18 letnich. W trzydniowych zmaganiach doskonałą formę zaprezentowały pływaczki Solexu Lębork.

Magdalena Baranowska wywalczyła dwa złote medale zajmując pierwsze miejsca na dystansach: 50m. stylem dowolnym – 0;27,07s. i 50 m. stylem motylkowym – 0;28,57s. Blisko medalu była również na dystansie 100m. stylem dowolnym zajmując IV miejsce z rezultatem 0;59,31s.

Dużą niespodziankę sprawiła Agata Panek zdobywając brązowy medal w wyścigu 200m. stylem motylkowym osiągając znakomity rezultat 2;20,24s. W wyścigu na dystansie 50m. stylem motylkowym Agata zajęła V miejsce w kraju ustanawiając swój nowy rekord życiowy – 0;29,04s.

W finałach A udane występy odnotowała Aleksandra Pelowska zajmując IV miejsce na 50m. stylem klasycznym – 0;34,85s. i VI miejsce na dystansie 100 m. stylem klasycznym z wynikiem 1;16,12s.

Po mistrzostwach trener Dariusz Gromulski skomentował:

Jestem dumny z moich wychowanek. Magdalena potwierdziła, że w sprincie muszą się z nią liczyć najlepsze w kraju juniorki i seniorki. Agata w mistrzostwach zaprezentowała życiową formę i zdobyła swój pierwszy medal w konkurencji  indywidualnej. Aleksandra startami na pływalni Warszawianki potwierdziła przynależność do ścisłej czołówki krajowych żabkarek. Cieszę się bardzo, że od 8 lat z każdych Mistrzostw Polski pływacy Solexu wracają z medalami. Od 2004 roku zdobyli ich 118 – 36 złotych, 44 srebrne i 38 brązowych.